http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
06.10.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS, PAP

PiS oczekuje stanowiska Donalda Tuska w sprawie posła Schetyny

Prawo i Sprawiedliwość oczekuje od szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska zajęcia stanowiska w sprawie interesów sekretarza PO Grzegorza Schetyny opisanych przez sierpniowy tygodnik Newsweek – powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. Newsweek napisał, że jeden z wrocławskich przedsiębiorców po
rozmowie z Grzegorzem Schetyną - w zamian za sponsorowanie klubu koszykarskiego Śląsk Wrocław - otrzymał w ciągu dwóch tygodni pozwolenie na budowę budynku we Wrocławiu. Według tygodnika, przedsiębiorca zabiegał o to bezskutecznie od pół roku. Poseł PiS Zbigniew Ziobro powiedział, że gdyby zarzuty Newsweeka okazały się prawdziwe, mielibyśmy do czynienia z faktem przestępstwa - oczywistym przestępstwem płatnej protekcji. W podobnej sytuacji rozpoczęła się tzw. afera Rywina – dodał Zbigniew Ziobro.

Poseł Ziobro, apeluje do Tuska, który przedstawia się jako „człowiek z zasadami”, aby dotrzymał słowa i pokazał, że przestrzega standardów uczciwości. Poseł PiS przywołał w sprawie zarzutów wobec Schetyny wypowiedź Tuska dla dziennika FAKT. Kandydat na prezydenta, pytany przez gazetę FAKT, jak postąpiłby, gdyby prasa postawiła poważne zarzuty któremuś z cenionych przez niego współpracowników, odpowiedział: „w podobnym przypadku możliwy jest tylko jeden rodzaj ostępowania, natychmiastowe zawieszenie osoby, wobec której postawione zostały zarzuty”.
Zbigniew Ziobro zapewnił, że PiS będzie pytało przyjaciół z PO o wstydliwe fakty, wierząc, że potrafią je wiarygodnie wytłumaczyć. Ponadto dodał, że jest mu przykro, iż osoby z PO, takie jak Julia Pitera, Hanna Gronkiewicz-Waltz uderzają w tony agresji, nieprawdziwych zarzutów wobec PiS. Zamiast sporu programowego PiS spotykał się z agresją i oszczerstwami dodał poseł.

Jednocześnie poseł PiS uważa, że Hanna Gronkiewicz-Waltz wykorzystała dla
celów kampanijnych umierających i nieuleczalnie chorych ludzi.
Podczas konferencji prasowej na terenie warszawskiego hospicjum liderka Platformy Obywatelskiej zarzuciła prezydentowi Warszawy Lechowi Kaczyńskiemu, że miasto zmniejsza środki na warszawskie hospicja. To bezczelne kłamstwo - powiedział poseł PiS Mariusz Kamiński, który również wziął udział w konferencji prasowej. Wydatki na warszawskie hospicja są na tym samym poziomie jak w roku ubiegłym – podkreślił Mariusz Kamiński poseł Prawa i Sprawiedliwości.


Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków