http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
28.09.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS

Kazimierz Marcinkiewicz przedstawił harmonogram tworzenia rządu

Na konferencji prasowej Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera Kazimierz Marcinkiewicz oznajmił, że chciałby, by zespoły PiS i PO w najbliższy czwartek rozpoczęły pracę, tak by do wtorku mogły przedstawić to, co jest wspólne dla obu partii oraz rozbieżności. Marcinkiewicz zapowiedział, że taki harmonogram zamierza przedstawić Donaldowi Tuskowi. Kandydat na premiera dodał, że chciałby, aby następnie odbyło się spotkanie kierownictwa koalicji PO i PiS, by wspólnie zastanowiły się nad rozbieżnościami. Zespoły miałaby podjąć do piątku ostateczne decyzje dotyczące programu.

Ponadto Kandydat PiS na premiera oczekuje, że Platforma Obywatelska przedstawi możliwie szybko swoich kandydatów na wicepremiera i marszałka Sejmu. Według Marcinkiewicza, wskazanie przez PO kandydata na wicepremiera, ułatwi podjęcie rozmów o programie koalicyjnym. Jestem przekonany, że od jutra możemy rozpocząć merytoryczne prace nad programem – zaznaczył Kandydat PiS.

Jednocześnie Kazimierz Marcinkiewicz powtórzył, że zależy mu na tym, żeby wicepremierem w jego rządzie był Jan Rokita z Platformy Obywatelskiej.

Kandydat PiS na premiera oświadczył, że absolutnym priorytetem w polityce zagranicznej jest miejsce i siła Polski w Unii Europejskiej. Według Marcinkiewicza, tę siłę możemy budować zarówno poprzez odpowiednie działania wewnątrz UE jak i wskazanie miejsca Polski w odniesieniu do polityki wschodniej UE, a także w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych. Ponadto podkreślił, że tylko w ten sposób polityka zagraniczna będzie mogła być skuteczna.

 

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków