http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

27.09.2005 | źródło: PiS, PAP

Kazimierz Marcinkiewicz kandydatem PiS na premiera

We wtorek, 27 września b.r. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił, że Kazimierz Marcinkiewicz jest kandydatem PiS na premiera. Prezes PiS podkreślił, że Marcinkiewicz "nie jest kandydatem na kilka tygodni" oraz, że jest politykiem należącym do pierwszego szeregu  w PiS-ie.

W ostatnich godzinach prowadziłem różne rozmowy, zastanawiałem się nad tym, która droga jest najkrótsza do szybkiego powołania nowego rządu. W ramach tych konsultacji rozmawiałem także z niektórymi osobami z PO. Po tych rozmowach doszedłem do wniosku, że kandydatem, który w tym momencie zapewnia najszybsze, najskuteczniejsze powołanie rządu i jednocześnie jest kandydatem całkowicie kompetentnym i przygotowanym jest Kazimierz Marcinkiewicz -  oświadczył Kaczyński.

Kazimierz Marcinkiewicz podkreślił natomiast: Tworzymy rząd silnej koalicji, z dużą większością w parlamencie, mam nadzieję, że za moment z bardzo dobrym, wspólnym programem koalicyjnym na cztery lata. Najpierw program koalicji - musimy niezwłocznie przystąpić do jego tworzenia i zrobię to także osobiście już od jutra. Dopiero po wyborze programu dobierzemy najlepszych z najlepszych, zarówno z PiS jak i PO, do realizacji tego programu – zaznaczył kandydat na premiera.

Kandydat PiS na premiera wyraził przekonanie, że Jan Rokita będzie współtworzyć rząd PiS-PO. Dodał, że zamierza osobiście prowadzić negocjacje koalicyjne
w sprawach gospodarczych, bo tempo tych prac i ich powodzenie jest najważniejsze, a w tych sprawach było najwięcej kontrowersji.

Podczas konferencji prezes Jarosław Kaczyński zachwalał kandydata na szefa rządu: jest znakomicie przygotowany do rozwiązywania problemów gospodarczych; ma dobrą opinię w sferze biznesu, także tego wielkiego; był koordynatorem prac nad programem PiS; ma doświadczenie administracyjne - podkreślał Kaczyński. Zapewnił również, że  jest człowiekiem, do którego my wszyscy, w tym także ja, mamy całkowite, stuprocentowe zaufanie.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków