http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
04.08.2005 | źródło: PIS

PiS przedstawił kandydatów do Senatu

Zbigniew Romaszewski i Ewa Tomaszewska - z Warszawy, piosenkarz Krzysztof Cugowski oraz szef „Solidarności” Rolników Indywidualnych Roman Wierzbicki - z Lublina, prof. Ryszard Legutko - z Krakowa, szef kolejarskiej „Solidarności” Stanisław Kogut z Nowego Sącza - to niektórzy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości (PiS) na senatorów.

Ponadto PiS wystawia do Senatu między innymi: w Gdańsku – senator Annę Kurską, w Gdyni - swoją posłankę Dorotę Arciszewską-Mielewczyk, w okręgu podwarszawskim - byłego senatora AWS Piotra Andrzejewskiego, w Bydgoszczy - byłego posła Kosmę Złotowskiego, w Łodzi - posłankę Prawa i Sprawiedliwości Elżbietę Więcławską - Sauk, a w Szczecinie - posła Jacka Sauka.

Na senackiej liście Prawa i Sprawiedliwości znajdzie się w sumie 50 nazwisk. Razem z Platformą Obywatelską ustalono, że kandydaci PiS i PO nie będą ze sobą konkurować w wyborach do Senatu. Na listach Platformy ma być 51 osób. Obie partie wspólnie popierają ponadto czworo kandydatów na senatorów: Bogdana Borusewicza z Gdańska, Radka Sikorskiego z Bydgoszczy, Janinę Sagatowską z Rzeszowa i Grzegorza Szpyrkę z Katowic.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków