http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

21.09.2005 | Informacja prasowa

Jarosław Kaczyński: powróćmy do dyskusji programowej

Na środowej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości we Włocławku prezes partii Jarosław Kaczyński zaapelował do lidera Platformy Obywatelskiej Jana Rokity o powrót do dyskusji programowej i rezygnację z „połajanek”.

Kolegów z PO po ludzku zawodzą ostatnio nerwy. My to rozumiemy, że jak ktoś myśli, że coś już ma, a potem zaczyna to tracić, to jest to ogromnie stresująca sytuacja. Będę apelował jednak do Jana Rokity, by nie zamieniał dyskusji programowej w połajanki- powiedział Kaczyński.

Do „połajanek” lider PiS zaliczył środową wypowiedź jednego z liderów PO Jana Rokity, w której ten wezwał PiS do jasnej deklaracji, czy to ugrupowanie potępi plan o. Tadeusza Rydzyka pod hasłem „zatopić Platformę”, czy też się do tego planu przyłączy.

To jest próba ucieczki od tego, co istotne. A ja nie będę odpowiadał na takie pytania, bo nie jestem rzecznikiem ojca Rydzyka. Nie mam zamiaru nikogo topić, natomiast chcemy powiedzieć społeczeństwu, że my mamy program, a lepiej popierać te partie, które program mają - zaznaczył lider PiS.

Powyborcza koalicja PiS - PO jest nadal najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem. „Nasza ręka jest wyciągnięta” - podkreślił Kaczyński

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków