http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

18.09.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS

Konwencja chadecka w Katowicach

Podczas niedzielnej, 18 września, konwencji chadeckiej przedstawiciele ugrupowań chrześcijańsko-demokratycznych udzielili poparcia partii Prawo i Sprawiedliwość oraz jej kandydatowi na prezydenta Lechowie Kaczyńskiemu.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego na scenie Górnośląskiego Centrum Kultury poprzedziły wystąpienia prezesa Chrześcijańskiej Demokracji Stronnictwa Pracy Andrzeja Owsińskiego, Jadwigi Rudnickiej z „Solidarności” i Grzegorza Gołdyni z Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego. Odczytano też list wnuczki Wojciecha Korfantego - znanego śląskiego polityka z okresu międzywojennego, dyktatora trzeciego powstania śląskiego.

Podczas konwencji, Jarosław Kaczyński skrytykował niektóre propozycje Platformy Obywatelskiej, m.in. forsowany przez polityków tej partii plan wprowadzenia 15-procentowego podatku liniowego. To zbliży Polskę do krajów Trzeciego Świata - mówił Kaczyński.

Prezes PiS powiedział, że będzie namawiać kolegów z PO, żeby bardziej szanowali państwo, ponieważ bardzo źle działa i trzeba je radykalnie naprawić. Dodał, że w tej kwestii niestety często brak ze strony PO jednoznaczności. Jeżeli ktoś jest przeciwny propozycji PiS, dotyczącej powołania Komisji Prawdy i Sprawiedliwości oraz Urzędowi Antykorupcyjnemu, to tak naprawdę jest przeciwko naprawie państwa.

Zdaniem szefa PiS, jego partia proponuje naprawę państwa, tymczasem PO proponuje kilka posunięć o charakterze propagandowym i kolejny mały plan Balcerowicza, polegający na tym, że słabsza ekonomicznie część społeczeństwa sfinansuje przywileje dla bogatszej części społeczeństwa.

Szef PiS powiedział, że jeżeli jego partia utworzy koalicję z PO, będą prowadzone rokowania w sprawie różnic programowych. Najtrudniej będzie się porozumieć w sprawie podatków - przyznał.

Część artystyczną konwencji zapewniła Natalia Kukulska.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków