http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

17.09.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS

Konwencja PiS w Rzeszowie

W wypełnionej po brzegi Filharmonii Rzeszowskiej odbyła się kolejna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Lider partii Jarosław Kaczyński, powiedział, że w momencie wycofania się Włodzimierza Cimoszewicza z kandydowania przegrał „postkomunizm reprezentowany przez formacje polityczne, przez kandydata na prezydenta”.

Przegrał i odchodzi ze sceny w niesławie, wielkiej niesławie z własnej winy. Dlatego, że nie potrafił znaleźć nawet jednego sprawiedliwego. Nawet jednego człowieka, który mógł go reprezentować w ten sposób, aby nie można było owemu człowiekowi postawić żadnych zarzutów- powiedział Kaczyński. Dodał, że jest to „powód do radości, powód do braw”.

Jego zdaniem, podstawowym dylematem w wyborach parlamentarnych i prezydenckich będzie wybór między koncepcjami PiS i Platformy Obywatelskiej. Propozycje PiS określił jako koncepcję budowy IV RP, zmierzającą do zmniejszania dysproporcji w sprawach społecznych. Z kolei program PO to, według niego, „koncepcja zarysowana mniej wyraźnie, nie do końca” i „zmienna w czasie”.

Można o niej powiedzieć, że jest to koncepcja zmian, ale nie do końca konsekwentnych. Zmian w kierunku Rzeczpospolitej trzy i pół. Udzielenia najbogatszym i bogatym ulg, kosztem tych mniej zamożnych i średnich – ocenił Kaczyński.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków