http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

14.09.2005 | Informacja prasowa

Konwencja w Lublinie

Kolejna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości miała miejsce w Lublinie, przewodniczył jej lider PiS Jarosław Kaczyński, który powiedział, że po wycofaniu się Włodzimierza Cimoszewicza z wyborów prezydenckich głównym zagadnieniem kampanii wyborczej staje się wybór koncepcji rozwoju po upadku postkomunizmu.

Dziś można powiedzieć już z całą pewnością, że najważniejszym pytaniem tej kampanii jest pytanie o to, co po postkomunizmie. Nie o to, czy postkomunizm się utrzyma, bo widać, że upada, tylko co się stanie później. Jaka koncepcja zostanie wybrana - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zdaniem lidera PiS Polacy mają teraz do wyboru koncepcję PiS „pójścia w zmianach konsekwentnie jak najdalej” i „nowej polityki gospodarczej” oraz koncepcję PO – „zmian ograniczonych i podjęcia jeszcze raz próby uruchomienia polskiej gospodarki przez zastosowanie programu skrajnie liberalnego”.

Prezes partii przedstawił główne założenia programu PiS, który przewiduje m.in. „oczyszczenie państwa z układu powiązań między ludźmi, którzy wywodzą się z PRL, i tymi, którzy się do nich dokooptowali”. Gdyby nie ten układ - zdaniem lidera PiS - w Polsce „mogłoby być nieporównanie lepiej”.

Zdaniem prezesa partii, państwo musi prowadzić aktywną politykę gospodarczą. Polityka gospodarcza, którą proponuje PiS, ma połączyć szybszy niż dotąd wzrost gospodarczy ze zmianą sytuacji społecznej: zmniejszeniem bezrobocia, obszarów biedy, przeciwdziałaniem kryzysowi rodziny, poprawą stanu służby zdrowia i sytuacji mieszkaniowej dodał Kaczyński.

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, na scenie w lubelskim Centrum Konferencyjnym wystąpił znany i lubiany kabareciarz Jan Pietrzak.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków