http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

09.09.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS

Konwencja wyborcza PiS w Gnieźnie

W kolejnej konwencji wyborczej PiS, która odbyła się w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie wzięło udział kilkaset osób. W czasie spotkania zaprezentowano kandydatów PiS na posłów w okręgu konińskim, w części artystycznej wystąpiła piosenkarka Justyna Steczkowska.

Podczas konwencji, jeden z liderów PiS Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział budowę nawet 450 tys. mieszkań rocznie, dodał, że jego partia ma program gwarancji rządowych i dopłat. Według posła Marcinkiewicza rząd gwarantujący kredyty mieszkaniowe pozwoli bankowcom na obniżenie oprocentowania kredytów mieszkaniowych.

Bankowcy wyliczyli, że na spłatę kredytu za standardowe mieszkanie rodzina będzie przeznaczać ok. 500-600 złotych miesięcznie i to powinno zwiększyć zainteresowanie kupnem nowych mieszkań - powiedział Marcinkiewicz. Program mieszkaniowy jest częścią programu gospodarczego PiS "Rozwój poprzez zatrudnienie", według którego w ciągu kilku lat ma powstać ok 500 tys. miejsc pracy. Taki wzrost zatrudnienia poprawi stan finansów państwa i pozwoli naprawić ZUS czy służbę zdrowia - dodał poseł Marcinkiewicz.

 

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków