http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
05.09.2005 | źródło: PiS

Interaktywne wydanie programu „Forum”

5 września 2005 pierwsze interaktywne (transmitowane wyłącznie w internecie i połączone z czatem) wydanie programu „Forum” poświęcone zostało w całości znaczeniu internetu w życiu publicznym. Na pytania redaktor Doroty Gawryluk i internautów odpowiadali zaproszeni goście, przedstawiciele czołowych partii politycznych. Ze strony Prawa i Sprawiedliwości w roli eksperta wystąpił Bartłomiej Rajchert, szef działu IT PiS.

Podczas programu poruszono m.in. sprawę tańszego dostępu do internetu i jakości połączeń. Prawo i Sprawiedliwość opowiada się za uwolnieniem rynku telekomunikacyjnego i zwiększenia konkurencyjności usług. Nie mniej ważny czynnik stanowi rozpowszechnienie dostępu do sieci, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie swobodny dostęp do internetu jest szansą rozwoju tych regionów.

Bartłomiej Rajchert zaznaczył, że komunikacja elektroniczna wymaga szczegółowych rozwiazań zawartych w polityce informatycznej Prawa i Sprawiedliwości oraz w projekcie ustawy o infrastrukturze informacyjnej państwa, którą PiS chce uchwalić po wyborach. Podnosi ona rangę projektów informatycznych i zakłada powołanie pełnomocnika premiera do spraw informatyzacji administracji publicznej.

Zapraszamy do obejrzenia internetowego wydania programu na stronie http://www.itvp.pl/wybory2005.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków