http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

10.09.2005

Konwencja PiS w Szczecinie

Na spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosławem Kaczyńskim w szczecińskim Teatrze Polskim przybyło kilkuset mieszkańców miasta.

Spotkanie rozpoczęto od uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie lider PiS w swoim przemówieniu podkreślił, że nadchodzące wybory będą wyborami końca SLD. Jarosław Kaczyński: Jestem przekonany, że naród tę decyzję już podjął. To będą takie wybory, w których nie uda się manipulacja i zastępowanie jednego postkomunistycznego prezydenta drugim postkomunistycznym prezydentem, który udaje ponadpartyjnego kandydata. Prezes PiS podkreślił, że jego ugrupowanie chce radykalnego odrzucenia postkomunizmu. Prawo i Sprawiedliwość po wyborach będzie dążyło do pełnego oczyszczenia struktur państwa z nieprawidłowości – mówił Jarosław Kaczyński. Prezes podkreślił potrzebę powołania sejmowej Komisji Prawdy i Sprawiedliwości, która miałaby za zadanie ukazać wszelkie układy i tajemnice III RP. Obywatele mają prawo do prawdy, choćby najtrudniejszej - dodał lider PiS.

Jednocześnie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia rozpocznie reformy gospodarcze od rozwiązywania problemu bezrobocia. PiS zamierza wprowadzić specjalne ulgi dla przedsiębiorców, które zachęcałyby do tworzenia nowych miejsc pracy i inwestowania – mówił Prezes. Jednocześnie Prawo i Sprawiedliwość chce takiego systemu podatkowego, który sprzyjałby rodzinom, które mają dzieci – podkreślił Jarosław Kaczyński. Podczas przemówienia lidera PiS mieszkańcy Szczecina skandowali „Precz z komuną” i „Zwyciężymy”.

W trakcie konwencji zaprezentowano kandydatów do parlamentu z dwóch okręgów wyborczych województwa zachodniopomorskiego. Następnie po części oficjalnej słynna Eleni swoimi najpopularniejszymi utworami uświetniła spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Szczecina.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków