http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

08.09.2005 | źródło: PiS, PAP

Konwencja PiS w Olsztynie

W konwencji i spotkaniu z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, które odbyły się 8 września w Olsztynie w Hali Urania, wzięło udział ponad 500 osób. Konwencję poprowadził lider olsztyńskiej listy PiS, poseł Aleksander Szczygło. W części artystycznej wystąpiła Justyna Steczkowska.

W swoim wystąpieniu Prezes Jarosław Kaczyński oświadczył, że PiS będzie przeciwstawiać się demagogii i kłamstwu w czasie kampanii wyborczej. Zastrzegł jednocześnie, że wobec swoich rywali nie będzie prowadzić kampanii negatywnej. Będziemy reagować na kłamstwo w czasie kampanii wyborczej, bo wierzymy w prawdę, jej siłę i zwycięstwo - zaznaczył prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że konkurencyjny dla PiS plan dla Polski, w którym deklaruje się obniżenie podatków, jak wskazują analizy, de facto oznacza dla jednych obniżkę dla drugich podwyżkę podatków.

Według Prezesa Kaczyńskiego, PiS różni się od swego konkurenta (Platformy Obywatelskiej) także kwestią finansowania partii politycznych. Konkurencyjna partia postuluje by znieść finansowanie partii z budżetu państwa, bo ona ma pieniądze a my nie – oświadczył Prezes PiS. Przeciwstawił się także wprowadzeniu jednomandatowych okręgów wyborczych, które doprowadzą do tego, że będą w nich wygrywać ci kandydaci, którzy tkwią w niejasnych lokalnych układach.

Podczas Olsztyńskiej konwencji wyborczej Prezes PiS przedstawił kandydatów do Sejmu i Senatu w dwóch warmińsko-mazurskich okręgach: olsztyńskim i elbląskim.

W części artystycznej konwencji w Olsztynie wystąpiła Justyna Steczkowska, prezentując publiczności swoje największe przeboje.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków