http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
09.09.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS

PiS jako pierwszy ujawnia finanse kampanii

Pełnomocnik finansowy komitetów wyborczych Lecha Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Kostrzewski ujawnił wydatki poniesione do tej pory na kampanie wyborcze. Na kampanię parlamentarną wydano prawie 11,85 mln zł a na kampanię prezydencką 3,11 mln zł.

Największą część tych kwot pochłonęły emisje reklam telewizyjnych i radiowych, billboardy, reklamy internetowe oraz spotkania wyborcze powiedział Kostrzewski.

Stanisław Kostrzewski zaznaczył, że pieniądze przeznaczone na obie kampanie pochodzą z oszczędności gromadzonych od 2001 roku, kiedy to założony został rachunek bankowy funduszu wyborczego, na który odkładano pieniądze. Te pieniądze mogły być wykorzystywane na bieżącą działalność partii. W naszym przypadku były one oszczędzane, bo celem było zabezpieczenie środków na kampanie wyborcze – dodał pełnomocnik PiS.

Źródłem funduszy na kampanię parlamentarną PiS są natomiast środki własne ugrupowania - składki członkowskie i darowizny. Na tę kampanię zaciągnięto także kredyt w wysokości 12 mln zł - zaznaczył Kostrzewski.

 

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków