http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

07.09.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS

Na konwencji w Gdyni o jawność finansowania kampanii wyborczej zaapelował Jarosław Kaczyński.

Do jawności źródeł finansowania kampanii wyborczej wezwał partie polityczne Prezes Prawa i Sprawiedliwości  Jarosław Kaczyński, który w środę spotkał się z mieszkańcami Trójmiasta na konwencji wyborczej PiS.

Jarosław Kaczyński poinformował, że od czwartku w siedzibie sztabu wyborczego PiS każdy chętny dziennikarz będzie mógł zapoznać się z dokumentacją finansową jego partii dotyczącą finansowania i wydatków w trakcie kampanii wyborczej.

Jeśli ktoś deklaruje, że chce naprawiać Polskę, nawet innymi metodami i w innym zakresie niż my ją chcemy naprawić, to musi tę kampanię, którą dziś mamy, prowadzić w sposób uczciwy pod każdym względem argumentował lider PiS. Dodał, że nie wierzy w cudowne rozmnożenie środków.
    
W swoim przemówieniu Prezes PiS skrytykował pomysł wprowadzenia podatku liniowego przez PO. Jest to nowy eksperyment liberalny. Kolejny, po reformie Balcerowicza, zabieg polegający na tym, że stawia się jednoznacznie i bardzo twardo tylko na jedną część społeczeństwa. Na tę, która dużo ma - ocenił Jarosław Kaczyński.

Kontynuując Jarosław Kaczyński nazwał propozycję PO niesprawiedliwą moralnie oraz błędną politycznie i ekonomicznie. Według Prezesa PIS będzie ona oznaczać wzrost podatków dla kilkunastu milionów Polaków i  jest nie do przyjęcia.

Podczas gdyńskiej konwencji PiS przedstawiono kandydatów tego ugrupowania do Sejmu i Senatu w województwie pomorskim. W spotkaniu uczestniczyło kilkuset sympatyków PiS.
W części artystycznej  ze swoimi największymi przebojami wystąpił Jan Pietrzak.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków