http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

04.09.2005 | źródło: PiS

Konwencja PiS w Kielcach

W konwencji i spotkaniu z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, które odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury, wzięło udział kilkaset osób. Konwencję poprowadził wiceszef sztabu wyborczego poseł Michał Kamiński. W części artystycznej wystąpił Ryszard Rynkowski z zespołem.

W swoim wystąpieniu lider PiS odniósł sięm.in. do ujawnionych w ostatnich dniach przez media informacji, że Wojciech Brochwicz, b. oficer UOP i wiceminister MSWiA, a obecnie doradca Platformy Obywatelskiej i jednocześnie doradca szefa ABW Andrzeja Barcikowskiego, skierował Annę Jarucką do Konstantego Miodowicza
z komisji śledczej ds. PKN Orlen.

My chcemy sojuszu z Platforma Obywatelską. Nasza ręka jest ciągle wyciągnięta. Ale mówimy jasno: musimy wiedzieć, jakie są związki między PO a służbami specjalnymi. Musimy wiedzieć jak to możliwe, że działacz PO jest jednocześnie doradcą pana Barcikowskiego, szefa ABW. Musimy wiedzieć czy rzeczywiście z PO można Polskę przebudować – oświadczył stanowczo Jarosław Kaczyński. Jednocześnie Prezes PiS zaznaczył, że podstawowym warunkiem naprawy Polski jest zerwanie raz na zawsze różnego rodzaju tajnych powiązań, które prowadzą do tego, że społeczeństwo w gruncie rzeczy nie wie o czym decyduje.

Jarosław Kaczyński prezentując pełny program wyborczy swojej partii nawiązał do różnic w propozycjach gospodarczych PO i PiS. Według Prezesa PiS propozycja PO, to nowy eksperyment liberalny, mały plan Balcerowicza, który doprowadzi do tego, że kilkadziesiąt milionów podatników straci, a kilka milionów zyska a poważnie zyska kilkaset tysięcy. To jest niesprawiedliwe i nieracjonalne.

Na konwencji przedstawiona kandydatów do sejmu i senatu, którzy startują w okręgu świętokrzyskim z listy PIS. W części artystycznej konwencji w Kielcach wystąpił znany i lubiany piosenkarz Ryszard Rynkowski.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków