http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

02.09.2005 | źródło: PiS

Konwencja PiS w Łodzi

W łódzkim Teatrze Muzycznym z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim spotkało się ponad pół tysiąca osób. Podczas pierwszej konwencji wyborczej PiS w Łodzi zaprezentowano kandydatów do Sejmu i Senatu RP. Całość poprowadził poseł Michał Kamiński.

Konwencję rozpoczęto od uroczystego odśpiewania Hymnu Polski. Następnie przemówienie wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes zapowiedział powrót państwa do wartości Solidarności, jego głęboką przebudowę i zmianę polityki gospodarczej, której warunkiem będzie nowa umowa społeczna. Chcemy by Polska, by polskie państwo, by polskie życie społeczne wróciło do czegoś, co było niebywałą, niesłychaną wartością tych dni sprzed 25 lat. My chcemy wrócić do tego, co tworzy wspólnotę, co tworzy naród, tworzy społeczeństwo - do Solidarności - mówił Jarosław Kaczyński. Jesteśmy przekonani, że ta Polska, którą chcemy budować, będzie Polską, która odrzuci patologię postkomunizmu – podkreślił Prezes. Wybór pomiędzy postkomunizmem a nową Polską jest już w wielkiej mierze rozstrzygnięty, a Polacy w tych wyborach wybiorą nową Polskę – dodał Jarosław Kaczyński. Na konwencji zaprezentowano liderów list PiS w wyborach do parlamentu w trzech okręgach w województwie łódzkim, których Prezes Jarosław Kaczyński określił mianem ludzi IV Rzeczypospolitej.

Podczas konwencji zaprezentowano impresję filmową o Solidarności. Na scenie wystąpił bard podlaskiej Solidarności - Tolek Jabłoński, a swoje najbardziej znane przeboje zaprezentowała Eleni.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków