http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

31.08.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS

Konwencja PiS w Białymstoku

Ponad pół tysiąca mieszkańców przyszło do Filharmonii Białostockiej na spotkanie z Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS Ludwikiem Dornem. Spotkanie poprowadził Mariusz Kamiński.

Konwencję z mieszkańcami Podlasia rozpoczęto od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Podczas przemówienia przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Ludwik Dorn powiedział, że jednym z błędów popełnionych u początków III RP, było przyjęcie liberalnej filozofii państwa. W formie programu politycznego liberalna wizja państwa jest szkodliwa dla Polski. Powołując się na doświadczenie tych krajów, które odniosły sukces dzięki rządom koalicji centroprawicowych, liberałowie są potrzebni, ale jako młodszy brat – podsumował Dorn.

Przewodniczący kategorycznie odrzucił pomysł Platformy Obywatelskiej wprowadzenia podatku liniowego, jako niekorzystny dla większości Polaków. Sprawne, silne, sprawiedliwe państwo potrzebne jest nie najbogatszym i najsilniejszym, bo oni na jego istnieniu tracą, ale zdecydowanej większości społeczeństwa, która pragnie równowagi społecznej. PiS deklaruje realizację programu dla tzw. Ściany Wschodniej, czyli województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego – wsparcie państwa dla projektu Via Baltica, czyli budowy trasy szybkiego ruchu wschód-zachód i wsparcie dla budowy drogi północ-południe oraz odrzucenie koncepcji obecnego rządu (z Narodowego Planu Rozwoju), w której Białystok i Lublin nie mają statusu metropolii – powiedział Dorn.

W swoim przemówieniu przewodniczący Dorn nawiązał również do obchodów 25. rocznicy powstania Solidarności. Mieszkańcy Białegostoku podczas spotkania obejrzeli także filmowe wspomnienie z „Wiosny Polaków”- cyklu spotkań liderów PiS w całej Polsce. W części artystycznej wystąpiła Eleni, która na zakończenia odśpiewała „Ave Maria”, przyjętą przez publiczność owacjami.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków