http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
03.11.2005 | Wywiad | źródło: PiS, PAP

Prawo i Sprawiedliwość cały czas otwarte na PO

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w Sejmie, że jego ugrupowanie jest cały czas otwarte na rozmowy z PO. Podkreślił, że ciągle wierzy w powstanie koalicji PiS-PO, mimo decyzji zarządu Platformy, który zarekomenduje zbierającej się po południu Radzie Krajowej partii przejście PO do opozycji.

My jesteśmy przez cały czas otwarci, to jest oczywiste. Jeżeli w tej chwili, jak znajdę się w swoim gabinecie, zadzwoni do mnie Donald Tusk z propozycją rozmów, to będą te rozmowy - powiedział Jarosław Kaczyński dziennikarzom w Sejmie. Podkreślił, że wierzy w powstanie koalicji PiS-PO. Każdy, kto zna historię choćby tych ostatnich 16 lat, to wie, że nie takie rzeczy się działy, a później powstawały koalicje - dodał.

Jednocześnie Prezes PiS powtórzył, że ma nadzieję, że rząd Kazimierza Marcinkiewicza uzyska wotum zaufania w Sejmie. Ponadto podkreślił, że najbardziej by się cieszył, gdyby to było poparcie ze strony PO. Jeżeli nie ma na to szans, to każdy głos jest dla nas bardzo cenny i każdy głos będziemy szanowali i szanować będziemy tych, którzy głosowali za tym rządem - na zakończenie dodał Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków