http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
28.10.2005 | źródło: PiS, PAP

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha o kompromisie w służbie zdrowia

Utrzymanie składki zdrowotnej przewiduje zmieniony program dotyczący służby zdrowia, jaki przedstawi w piątek Platformie Obywatelskiej desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz - poinformował dziennikarzy w Sejmie Bolesław Piecha. Poseł PiS, zaznaczył, że jest to daleko idący kompromis.

Bolesław Piecha podkreślił, że nie ma zgody Prawa i Sprawiedliwości na to, by stworzyły się zdecentralizowane fundusze zarządzające pieniądzem publicznym bez kontroli, bez żadnego nadzoru. Według propozycji PiS prezes Narodowego Funduszu Zdrowia będzie bardziej niż dziś podlegał ministrowi zdrowia – mówił poseł Piecha. Propozycje zmian w programie dotyczącym
służby zdrowia to projekt brzegowy. Utrzymanie składki zdrowotnej to jest ogromny kompromis, chyba większego nie można sobie wyobrażać – podkreślił poseł. Dodał, że obwarowany jest on pewnymi warunkami, m.in. wzmocnienie nadzoru ministra zdrowia nad systemem środków finansowych, które pochodzą ze składek. Jednocześnie poseł Bolesław Piecha na zakończenie poinformował, że w programie mowa jest o wprowadzeniu ubezpieczeń dodatkowych.

 

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków