http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
28.10.2005 | źródło: PiS, PAP

Nie będzie koalicji rządowej z Samoobroną, PSL i LPR

Szef klubu parlamentarnego PiS Ludwik Dorn oświadczył w piątek, że jego ugrupowanie nie będzie tworzyć koalicji rządowej z Samoobroną, LPR i PSL. Podkreślił, że jedynym możliwym koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości jest PO. Lider PO Jan Rokita powiedział wcześniej, że jego ugrupowanie nie będzie tworzyć koalicji z PiS, jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wycofa się z koncepcji współpracy z Samoobroną. To jest stanowisko niedobre - odniósł się do słów Rokity Dorn. Sądzę, że liderzy próbują przed opinią publiczną usprawiedliwić w ten sposób sprzeczny całkowicie z prawdą swoją odmowę wejścia do rządu - ocenił Dorn. Jednocześnie szef klubu PiS podkreślił, że jedyną partią, do której Prawo i Sprawiedliwość zwraca się o koalicję rządową jest PO.

Ponadto dodał, że Prawo i Sprawiedliwość nie współpracuje z Samoobroną, a poparcia dla ewentualnego rządu mniejszościowego jego ugrupowanie szukać
będzie wszędzie. Wszędzie, to znaczy w PO, PSL, LPR i Samoobronie – wyjaśnił Ludwik Dorn. Raczej nie w SLD - dodał. Na pytanie o cenę tego poparcia Ludwik Dorn powiedział, że premier Kazimierz Marcinkiewicz przedstawi w swoim expose program rządu i kwestią najistotniejszą będzie rozstrzygnięcie, czy jest się za tym programem, czy przeciwko.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków