http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

03.10.2005 | Informacja prasowa | źródło: PAP, PiS

Spotkanie Ludwika Dorna z Wojciechem Olejniczakiem w ramach konsultacji parlamentarnych

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ludwik Dorn spotkał się w poniedziałek (3 października) z przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciechem Olejniczakiem. Spotkanie to rozpoczęło cykl rozmów konsultacyjnych szefa największego klubu w Sejmie, z liderami pozostałych klubów parlamentarnych w sprawie obsadzenia składu Prezydium Sejmu i prezydiów komisji sejmowych.

Ludwik Dorn powiedział po spotkaniu, że PiS przewiduje stanowisko wicemarszałka dla przedstawiciela Sojuszu; stanowiska szefów komisji sejmowych mają być rozdzielane w zależności od liczebności klubów.

Przed spotkaniem z Olejniczakiem Dorn powiedział dziennikarzom, że PiS ma swoją koncepcję składu prezydium Sejmu. Nie sprecyzował jednak, ilu wicemarszałków proponuje PiS. O liczbie wicemarszałków decyduje Sejm w drodze uchwały.

Dorn pytany, czy PiS zaproponuje Sojuszowi, aby wskazał kandydata na wicemarszałka, odparł: „PiS ma koncepcję daleko posuniętej partycypacji, odrzucamy zasadę rewanżyzmu. Uważamy, że należy w sposób elastyczny, umiejętny
i racjonalny dowartościować mniejsze kluby i opozycję”.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków