http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

14.10.2005 | Informacja prasowa | źródło: PAP, PiS

Ludwik Dorn: kandydatura Lech Kaczyńskiego jest naturalna dla polskiej wsi

Zdaniem wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości Ludwika Dorna, kandydatura Lecha Kaczyńskiego na prezydenta jest „naturalna dla mieszkańców polskiej wsi i małych miast”. Dorn podziękował PSL, które poparło w piątek kandydaturę Kaczyńskiego na prezydenta, i powiedział, że w najbliższych dniach spodziewa się powstania „wspólnego frontu” organizacji związanych ze wsią, który opowie się za kandydatem PiS.

„Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dni powstanie swego rodzaju wspólny front politycznej reprezentacji polskiej wsi i polskich niewielkich miast, front, który jest politycznie wewnętrznie bardzo zróżnicowany, ale który nawiąże łączność i podejmie wspólną decyzję, jeśli chodzi o wybory prezydenckie. Zapowiedzi takiej inicjatywy do nas docierają” - powiedział Dorn na konferencji prasowej w piątek w Lublinie.

Dodał, że PiS nie jest organizatorem tego porozumienia. „Jeżeli z jednej strony mamy kandydata Lecha Kaczyńskiego, który opowiada się za rozwojem i modernizacją polskiej wsi, a z drugiej strony kandydata, który zapowiada likwidację KRUS-u
i objęcie rolników podatkiem dochodowym i likwidację podatku rolnego, to wybór jest dość jasny, a podjęcie konkretnej inicjatywy w tej sprawie zależy od tych nurtów, które czują się w sposób szczególny związane polską wsią” - podkreślił.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków