http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

11.10.2005 | Informacja prasowa | źródło: PAP, PiS

Marcinkiewicz: rząd może powstać 29 lub 31 października

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział we wtorek w Poznaniu, że rząd PiS i PO będzie mógł powstać najwcześniej 29, a raczej 31 października.

Przypomniał, że na piątek umówił się z Janem Rokitą. „To będzie krok naprzód”. Powiedział też, że obaj ustalili, że rząd powstanie po wyborach prezydenckich, by rozmowy o jego stworzeniu nie nakładały się na kampanię. „Jestem przekonany, że jest to proces prowadzony skutecznie mimo kampanii wyborczej” - powiedział Marcinkiewicz.

Kandydat PiS na szefa rządu pytany o politykę jego przyszłego rządu w sprawie problemów mniejszości polskiej na Białorusi, powiedział, że „będziemy starali się pomóc Polakom na Białorusi, bo taki jest nasz narodowy i państwowy obowiązek”. „Będziemy bronili tego, o co walczyliśmy przez całe lata jako Polacy - o prawa człowieka na Białorusi” - mówił.

Podczas wielkopolskiej konwencji wyborczej kandydat na premiera zaprezentował program gospodarczy, który ma realizować jego rząd. „Ten program, nad którym pastwią się niektóre media, jest programem kompletnym i policzonym” – podkreślił Kazimierz Marcinkiewicz

W części artystycznej konwencji ze swoimi największymi przebojami wystąpiła znana piosenkarka Justyna Steczkowska.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków