http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

13.10.2005 | Informacja prasowa | źródło: PAP, PiS

Rozmowa Kazimierza Marcinkiewicza z premierem Irlandii Bertie Ahernem

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera Kazimierz Marcinkiewicz rozmawiał w czwartek telefonicznie z premierem Republiki Irlandii Bertie Ahernem. Rozmowa odbyła się z inicjatywy premiera Irlandii. Jak powiedział Marcinkiewicz miała ona charakter kurtuazyjny. Dodał, że w związku z tworzeniem koalicji PiS-PO nie weźmie udziału w najbliższym nieformalnym szycie Unii Europejskiej w Londynie.

Jak powiedział Marcinkiewicz, Ahern pogratulował mu misji tworzenia rządu. Z kolei Marcinkiewicz podziękował premierowi Irlandii za dotychczasowe wspieranie Polski, zwłaszcza w jej aspiracjach europejskich. Mówił mu też o obecnych polskich aspiracjach zajęcia pozycji „najmniejszego z wielkich krajów w UE i największego z małych”. „Myślę, że ta formuła bardzo się panu premierowi spodobała” - dodał.

Kandydat PiS na premiera poinformował też Aherna, że nie może wziąć udziału w najbliższym szczycie UE, który odbędzie się 27 października w Londynie. Według Marcinkiewicza, końcówka października będzie kluczowa dla powstania rządu, dlatego nie może uczestniczyć w szczycie. Ale, jak powiedział dziennikarzom, zdanie o zogniskowaniu przyszłości Europy wokół idei solidarności - które chciał, aby podczas szczytu padło - na pewno zostanie przekazane.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków