http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
12.10.2005 | źródło: PiS

Wypowiedź Przewodniczącego KP PiS Ludwika Dorna w kwestii dotyczącej uzgodnienia marszałka Sejmu

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ludwik Dorn powiedział w środę odnosząc się do listu szefa Samoobrony Andrzeja Leppera wysłanego m.in. do kandydata na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, że znaczna część propozycji, o których pisał Lepper, współbrzmi z programem Prawa i Sprawiedliwości. W środę Andrzej Lepper wysłał listy do kandydatów na prezydenta, w których wezwał ich do przedstawienia swoich programów. Lepper zaznaczył na konferencji prasowej, od odpowiedzi na te listy uzależnia przekazanie swojego poparcia na jednego z kandydatów przed drugą turą wyborów. W odpowiedzi na list Ludwik Dorn zaznaczył, że program Prawa i Sprawiedliwości jest publicznie znany i dostępny. Program PiS współbrzmi z tym, o czym pisze Lepper np. w kwestii polityki parorodzinnej – dodał Przewodniczący Dorn.

Ponadto Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ludwik Dorn podkreślił, że PiS niezmiennie podtrzymuje decyzję, iż kwestia obsadzenia marszałka Sejmu ma być uzgodniona pomiędzy dwoma największymi klubami, które będą tworzyć koalicję rządową. Ludwik Dorn odnosząc się do propozycji szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, który powiedział, że chce zostać marszałkiem Izby, zaznaczył, że nie ma mowy o tym, żeby głosy kupować. Nie ukrywamy, że na głosy wyborców Samoobrony i Leppera, ludzi zatroskanych o swój byt, nam zależy - podkreślił Przewodniczący Ludwik Dorn podczas briefingu prasowego w Sejmie. Jednocześnie dodał, że to, czy marszałek będzie z PO czy z PiS, zależy od zaawansowania rozmów nad tworzeniem rządu.

Nie bardzo rozumiem istotne wahania Samoobrony – powiedział Ludwik Dorn. Tym bardziej one dziwią, że Donald Tusk zapowiada likwidację podatku rolnego i KRUS-u, a kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie tylko takich zmian nie zapowiada, ale też chce prowadzić politykę modernizacji wsi – na zakończenie dodał Przewodniczący Ludwik Dorn.

 

 

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków