http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
11.10.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS

Polska potrzebuje prezydenta współpracującego z rządem

Podczas konferencji prasowej w Sieradzu poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Jurek powiedział, że Polsce potrzebny jest prezydent współpracujący z rządem, prezydent identyfikujący się z programem działania rządu. Gwarancją tego jest wybór Lecha Kaczyńskiego – podkreślił Marek Jurek.

Polsce potrzebna jest spójności władz publicznych i dlatego w interesie kraju potrzebny jest prezydent, który reprezentuje te same wartości i ten sam program, co kierownictwo rządu – mówił poseł PiS. Oczywiście istnieje rozdział kompetencji, ale musi być jedność kierunku działania i my chcemy tę jedność osiągnąć - zaznaczył Marek Jurek.

Jednocześnie zdaniem Marka Jurka, kandydat PO Donald Tusk chce tego samego, co cechowało życie polityczne III RP. Chce konkurencji między prezydenturą a rządem i większością parlamentarną – zaznaczył poseł PiS. Chce powielić sytuację sprzed lat, kiedy to Lech Wałęsa zdecydował się na konfrontację z obozem politycznym, który go wybrał – mówił. A potem Aleksander Kwaśniewski destabilizował rządy Jerzego Buzka – na zakończenie dodał Marek Jurek.

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków