http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności

10.10.2005 | źródło: PAP, PiS

Kazimierz Marcinkiewicz przedstawił cele rządu na lata 2005-2009

Naprawa państwa i solidarna polityka gospodarcza - to dwa główne cele strategiczne, które kandydat PiS na premiera rządu Kazimierz Marcinkiewicz, przedstawił w dokumencie „Solidarne państwo solidarnych obywateli”.

Tym dwóm głównym celom towarzyszą cztery uzupełniające. Są to: sprawy rolnictwa i ochrony środowiska, sprawy ochrony zdrowia i pomocy społecznej, sprawy kultury i edukacji oraz sprawy polityki międzynarodowej. Wszystkie te cele - rozpisane są na 44 cele szczegółowe, te z kolei na ponad 160 celów pomocniczych.

Przyjęcie celów strategicznych rządu może doprowadzić do naprawy życia publicznego w Polsce, zwrócenia państwa obywatelom, a także szybkiego, stabilnego wzrostu gospodarczego, który będzie się przekładał na nowe miejsca pracy – powiedział Kazimierz Marcinkiewicz

Kandydat na premiera opracował też cztery zasady, w oparciu, o które ma funkcjonować rząd. Są to: jawność życia publicznego, honorowe postępowanie, skromność, uczciwość.

Kolejna zasada to honorowe postępowanie osób publicznych. Następne to: skromność, która zdaniem kandydata PiS na premiera, musi obowiązywać polski rząd i ludzi władzy oraz uczciwość w postępowaniu na każdym szczeblu władzy.

Przyjęcie celów strategicznych rządu może doprowadzić do naprawy życia publicznego w Polsce, zwrócenia państwa obywatelom, a także szybkiego, stabilnego wzrostu gospodarczego, który będzie się przekładał na nowe miejsca pracy – powiedział Kazimierz Marcinkiewicz.

Kolejna zasada, na jakich funkcjonować ma rząd, to skromność - która musi obowiązywać polski rząd i ludzi władzy w każdym zakresie i w sprawach rządzenia, i na styku spraw rządowych ze sprawami prywatnymi oraz uczciwość w postępowaniu w każdym momencie i na każdym szczeblu władzy – podsumował kandydat na premiera.


 

Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków