http://www.pis.org.pl/
Serwis Wyborczy
Aktualności
06.10.2005 | Informacja prasowa | źródło: PiS, PAP

PiS wypowiada się na temat programu zdrowotnego

Prawo i Sprawiedlwiość nie ma żadnego radykalnego programu w zakresie opieki zdrowotnej, jak próbują to określić Donald Tusk i Zbigniew Religa.
System ochrony zdrowia, jaki proponuje PO, nie istnieje w żadnym kraju w Europie. Program PiS zapewnia prostszą i tańszą drogę środków publicznych i lepszy dostęp do opieki zdrowotnej dla tych, którzy mają mniej pieniędzy – powiedział na konferencji prasowej Bolesław Piecha,twórca programu zdrowotnego PiS.


Pomimo różnic zdań, możliwy jest kompromis między PO a PiS w sprawach systemu ochrony zdrowia. Istnieje pole do kompromisu, ale to pole łatwo zburzyć na przykład takimi oświadczeniami jak dzisiejsze – powiedział Piecha.

Platforma dąży do prywatyzowania polskich szpitali oraz kas chorych, które między sobą konkurowałyby o środki finansowe. Tymczasem program PiS jest - według Piechy - przywróceniem odpowiedzialności i nadzoru nad finansowaniem
publicznym. Jeszcze rok temu PO i Religa mieli rozbieżne spojrzenia na służbę zdrowia. Platforma otwarcie krytykowała obywatelski projekt reformy systemu ochrony zdrowia, który w ubiegłym roku złożył w Sejmie Religa – dziwi się Piecha.


 


Szukaj
Kalendarium
Wyniki wyborów
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych
26.99%PiS
24.14%PO
11.41%Samoobrona
11.31%SLD
7.97%LPR
6.96%PSL
Linki
Lech Kaczyński PiS Wiosna Polaków Mniej podatków